Yoğurt Çorbası Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yoğurt Çorbası Kaç Kalori?

Yoğurt Çorbası Kaç Kalori, olduğunu belirlemek için öncelikle yoğurt çorbasının hangi tür yoğurtla yapıldığı kalori hesabında oldukça önemlidir. Bu nedenle örnek verecek olursak süzme yoğurt ya da normal yoğurt, pirinç un, yumurta hazırlanan çorba bünyesinde yüksek oranda protein barındırmasının yanı sıra oldukça sağlıklı ve doyurucu olmasına rağmen diğer çorba çeşitleriyle kıyaslayacak olursak yoğurt çorbasının kalorisi çok düşüktür.

Yoğurt Çorbası Kaç Kalori

Özellikle bir orta boy kâse tüketilen yoğurt çorbası yaklaşık 150-16 gr ağırlığındadır. Bu da yaklaşık olarak hesaplanırsa 115 kalori değerine sahip olmaktadır.

Yoğurt Çorbasının İçeriğinde Yer Alan Besin Değerleri Nelerdir?
  • Bir orta büyüklükte kâse yoğurt çorbası bünyesinde, 3,89 protein barındırır.
  • Bir orta büyüklükte kâse yoğurt çorbası bünyesinde, 14,59 oranında karbonhidrat barındırır.
  • Bir orta büyüklükte kâse yoğurt çorbası bünyesinde, 5,14 oranında yağ barındırmaktadır.
  • Yoğurdun bünyesindeki mineral ve vitaminler yoğurt çorbasına geçtiğinden çok sağlıklı bir çorba özelliğine sahiptir.
Yoğurt Çorbası Kilo Aldırır mı?

Yoğurt çorbası, hazırlanma şekli ile içerisine un ilave edilerek kıvam aldırılarak pişirilen bir çorbadır. Bu nedenle az da olsa düşük oranda karbonhidrat içermektedir. Ancak çorbanın içinde yer alan karbonhidrat oldukça azdır ve bu miktar başlı başına kilo aldırmaya neden olacak oranda değildir. Genel olarak az yağlı veya yağı alınmış bir yoğurtla pişirilen çorba, hiçbir şekilde kilo alımına sebep olmaz. Yine de kilo alma endişeniz varsa en doğrusu tüketilecek olan bir kâse çorbayı ekmeksiz olarak tüketmektir.

Yoğurt Çorbası Diyet Yaparken Tüketilebilir mi?

Formunu korumak amaçlı diyet uygulayanlara düzenli olarak yoğurt çorbası tüketmelerini tavsiye edebiliriz. Nedeni ise kilo vermek adına sağlığımızdan olmak önceliğimiz kesinlikle olmamalıdır. Yoğurt çorbası kişilere hem tokluk hissi verirken hem de insan sağlığı için oldukça faydalar sağlarken bünyesinde barındırdığı yüksek orandaki mineral ve vitaminlerle insan sağlığı adına tüketilmesi gereken bir besindir. Büyük bir kâse oranında yoğurt çorbası tükettiğinizde yalnızca bir dilim normal ekmek tüketmiş oranında kalori alınmış olurken da enerji ve sağlığınız size kalmış olur. Tüketilen besinlerin kalori değerleri iyi hesaplandığı sürece kesinlikle bir problem yaşanmaz.

Yoğurt Çorbası Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Meyveli Yoğurt Kaç Kalori?

Meyveli Yoğurt Kaç Kalori?

Haber Bülteni

Güncel

Yoğurt Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Faydaları Nelerdir?

Güncel

Doğal Yoğurt Mayası Tarifi ve Malzemeleri

Doğal Yoğurt Mayası Tarifi ve Malzemeleri