Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kalori?

Tam yağlı yoğurt kaç kalori? Protein, kalsiyum, fosfor, potasyum, folik asit bakımından zengindir. Gün içerisinde 2-3 bardak süt ya da yoğurt tüketilmelidir. Kilo denetimi sağlamak isteyenler yağsız ya da az yağlı mahsulleri tercih edebilir.

Tam yağlı yoğurt; kalsiyum, D vitamini ve kalsiyum bakımından zengin içerisinde hemen hemen tüm mineral ve vitaminleri barındıran besleyici bir besindir. Yemeklerin yakınında 4 yemek kaşığı denli yenildiğinde tokluk hissini artırır. 1 kâse tam yağlı yoğurt kaç kalori: Aşağı yukarı olarak da bir kâse içerisinde 200 gram yer alır, muhtevasında ise 132 kalori mevcuttur.

1 kâse yağsız yoğurt kaç kalori: Yeniden aynı olarak 200 gramında 76 kalori mevcuttur.

Tam Yağlı Yoğurt Besin Değerleri Nelerdir?
  • 200 gramı ne denli Karbonhidrat içerir: 8 gr
  • 200 gramı ne denli Protein içerir: 6.6 gr
  • 200 gramı ne denli Yağ içerir: 7.6 gr
Yağsız yoğurt besin değerleri
  • 100 gramı ne denli Karbonhidrat içerir: 8.4 gr
  • 100 gramı ne denli Protein içerir: 8.6 gr
  • 100 gramı Yağ içerir: 0.2 gr
Yoğurt Kilo yapar mı?

Sıhhatli hayatın bir parçası olarak da onay edilen süt ve süt ürünlerini gündelik olarak da tüketmek iyi olacaktır. Elbette fazla miktarda aşırıya kaçmamak şartı ile. Yukarıdaki kıymetlerde de açık açık görüldüğü benzeri yağsız yoğurt kilo denetimi mahalline getiren ve inşa etmek talep eden bireyler amaçlı ideal bir tercih olacaktır.

Tam Yağlı Yoğurt Faydaları ve Zararları neler

İçeriğinde bol miktarda protein, kalsiyum, fosfor, potasyum ve folik asit bulundurur. Bunların haricinde kadınlar iyi bilir, yoğurt güzelliktir. Başka bir deyişle hem bir tüketerek hem de maske olarak da kullanıldığında cilde çoğu yararı vardır. Bedendeki mikropları arındırarak, daha dinamik olmanızı olanağı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğini de iyi biliyoruz. Zayıflamak amaçlı kalori denetimi yapmamız ve yediğimiz gıdalardan aldığımız kalorinin gün boyu harcadığımız kaloriden az olması gerekmektedir. Vücudun yağ yakmaya başlaması ve depolanmış yağlardan kurtulmamız amaçlı İlgi etmemiz en mühim kaide bu ve kilo vermemiz bunu ne denli uzunca zaman gerçekleştirebildiğimize ilişkili. Bir bir gıdayı tüketerek zayıflamak birçok olası değil ve bununla birlikte sıhhatli da değil. Başka bir deyişle beslenmenize yoğurt ekleyerek ansızın kilo vermeye başlayacak değilsiniz. Fakat yoğurt benzeri gıdalar fazla yüksek besin değerleri ile tipik sağlığımıza katkıda yer alırken gün içerisinde aldığımız kaloriyi denetim altında tutabilmemiz destekçi olabilmektedir. Söz gelişi yoğurdun protein içeriği daha uzunca zaman tok kalmanızı sağlayarak öğünler içinde yaşadığınız açlık krizlerini daha basit atlatmanızı sağlayabilir.

Yoğurdun Zayıflamaya Etkisi

Yoğurt epeyce iyi bir protein kaynağıdır ve et benzeri diğer protein kaynaklarına nispeten kalorisi epeyce düşüktür. 100 gram tam yağlı yoğurt (Kaymağı haricinde) tahmini 65 kalori ve gündelik protein gereksiniminin %10'una isabet iştirak eden 5.2 gram protein içeren (1). Diyet yaparken karbonhidrat mahalline daha çok miktarda protein tüketmek protein daha yavaşça sindirilen bir besin öğesi olması ötürü tokluk hissini uzatır. Başka bir deyişle bir kâse yoğurt yediğiniz öğünden ardından diğer öğüne denli açlık, en azından mide kazıntısı hissetmezsiniz. Öğünler içinde yenilen atıştırmalıklar zayıflarken karşımıza çıkan en kocaman meselelerden bir tanesi meydana geldiği amaçlı yoğurt benzeri tokluk hissini uzatan gıdalar perhizinize ilişkili kalmanıza destekçi olacaktır. Bu alanda yapılan tetkiklerde öğünler içinde atıştırmalık yemeyenlerin yiyenlere nispeten %22 oranında daha çok miktarda kilo kaybettiklerini meydana koyuyor.

Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Buğdaylı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Buğdaylı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yarmalı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yarmalı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Çilekli Yoğurt Nasıl Yapılır?

Çilekli Yoğurt Nasıl Yapılır?

Diyet Yoğurt Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diyet Yoğurt Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Probiyotik Yoğurt Faydaları Nelerdir?

Probiyotik Yoğurt Faydaları Nelerdir?