1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?

1 Kâse Yoğurt Kaç Kalori, oldukça sağlıklı ve doğal besinler arasında yer alan yoğurt dun insan sağlığı açısından faydaları sayılmayacak kadar fazladır. Özellikle diyet yapan kişiler tarafından tokluk hissi verici özelliği ile tercih edilmesinin yanı sıra cilt sağlığı üzerinde sağlamış olduğu olumlu etkileri ve bağışıklık sistemine sağlamış olduğu faydalardan da söz etmeden geçmek olmaz. Bu yüzden kişiler tarafından her zaman düzenli olarak tüketilmesi gereken önemli bir gıda kaynağıdır. Yoğurt bünyesinde barındırdığı kalsiyum ve vitaminler açısından zengin kaynaklara sahip olduğundan dolayı küçük yaşlardan itibaren başlayarak yoğurt yedirilmesi oldukça önemlidir. Çocukların yanı sıra yetişkinlerde ve yaşlılarda da düzenli olarak yoğurt tüketmek her yaşta olan kişilerin sağlıklı beslenmeleri açısından büyük önem taşımaktadır.

Oldukça düşük bir kalori değerine sahip olmasının yanı sıra metabolizmayı büyük ölçülerde temizlediği de bir gerçektir. Bu nedenle her gün küçük bir kâse yoğurt düzenli olarak tüketilmelidir. Normal ölçüler de bir kâse yoğurt ise yaklaşık olarak 84 kalori kadardır. Bu nedenle diyet listelerinde yer bulan yoğurdu daha doyurucu bir hale getirmek amaçlı içine kalori değerleri düşük meyveler ilave ederek tüketilmesi halinde hem kişilere tokluk hissi verecektir hem de kendileri için kalorisi düşük harika bir ara öğün yerine geçecektir. Diyet yaparak kilo sorununu yenmek isteyenler veya her zaman normal kilosunu korumak isteyen kişiler mümkün olduğu kadar sağlıklı beslenmeye destek vermek adına öğünlerinin tümünde yoğurda yer vermelidirler. Nedeni ise bir insan için önemli olan vitamin ihtiyacını tek başına karşılayabilen yoğurt, genellikle tokluk hissi vermesi özelliği ile de uygulanan diyet programlarının baş tacı olamaya devam etmektedir. Yoğurdun kalori miktarı için bünyesinde barındırdığı yağ miktarı ve içine eklenen gıdalara da çok dikkat edilmelidir.
  • 1 Kâse Yoğurt Kaç Kalori
  • 1 kâse tam yağlı yoğurt: 83 kalori
  • 1 kâse yarım yağlı yoğurt: 56 kalori
  • 1 kâse meyve içerikli yoğurt: 106 kalori
  • 1 kâse koyun yoğurdu: 102 kalori
  • 1 kâse sarımsaklı yoğurt: 80 kalori
  • 1 kâse tava yoğurdu: 98 kalori
Yoğurt oldukça düşük kalorisi ve oldukça yüksek besin değerleriyle insan sağlığı için çok faydalı bir besindir. En büyük özelliklerinde sadece bir tanesi olarak vücudu dışarıdan alınan zararlı maddelerden ve etkenlerden temizleyerek arınmasına yardımcı olur. Ciltte meydana gelen terlemeleri önler, tüketildiği andan itibaren midede rahatlıkla sindirilmesinin yanı sıra gastrit problemleri olan kişilerde olumlu etkiler sağlar. Bu etkilerinin dışında yoğurt kişilerin bütçelerini sarsmayacak uygun fiyatlı bir besin olmasından dolayı bol bol yoğurt tüketerek sağlık açısından büyük faydalar sağlanabilir. Bu faydalar arasında önemli bir yere sahip olan kemik sağlığına sağlamış olduğu faydalardan da kısaca söz etmek istersek yoğurt bünyesinde barındırdığı zengin kalsiyum minerali açısından oldukça zengin kaynaklara sahiptir. Ayrıca beslenme uzmanları tarafından sıklıkla gündeme gelen özellikle kış aylarında soğuk ve gribin yoğun yaşanması nedeni ile düzenli olarak yoğurt tüketilmesi bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ile adı geçen bu kış hastalıklarının riskini en aza indirerek vücut direncini en üst düzeylere çıkartmaktadır.

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kıymalı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kıymalı Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kaç Kalori?

Yoğurt Kaç Kalori?

Çilekli Yoğurt Nasıl Yapılır?

Çilekli Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yoğurt Mayalama Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Mayalama Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Limon Pul Biber Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Limon Pul Biber Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Tarçınlı Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Tarçınlı Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır?

Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır?