Yoğurt Limon Pul Biber Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yoğurt Limon Pul Biber Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yoğurt limon pul biber, tarifini vermeden önce; bu tarifi hangi sebeple kullanıldığından bahsetmekte fayda vardır. Öncelikli olarak fazla kilolardan kurtulmak için kullandığımız tariflerin başında gelir. Bu üçlü fazla yağlarınızdan ve fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayabilir. Zamanla vücudumuzda yer eden fazla kilolarımızı ve yakamadığımız yağların birikmesi sonucu, beden yapımızda inanılmaz değişmeler meydana gelir. Böyle olduğu için ise genişlemeler oluşur. Artık bedenimiz gerekli bir şekilde işlevini getiremez bir duruma gelir. Bu sebeple de aşırı kilo almaya başlarız. Vücuda giren besinleri yakamaz, yakamadığımız içinde depo ederiz. Böyle olunca kilomuz günden güne artar, gider. Artık dönülmez yollara girmiş oluruz.

Öncelikle dengeli ve sağlıklı beslenmek zorundayız. Daha da önemlisi yediğimiz, içtiğimiz ne varsa daha dikkatli tüketmeliyiz. Şekerli gıdalardan tatlı, çikolata, baklava, hazır içeceklerden uzak kalmalıyız. Sağlığımız açısından tehdit edici bu hazır gıdalar sorunların başında gelir.

Gazlı içeceklerden ve meşrubatlardan da uzak durmamız sağlığımız açısından faydalı olacaktır. Her gün düzenli ve dengeli beslenerek aldığımız fazla kilolardan yavaş yavaş kurtulabiliriz. Sebze ve meyve tüketerek ara öğünlerde atıştırmalıklar yaparak; şekeri dengede tutarız. Ayrıca kilo vermek için yardımcı gıdalara başvurabiliriz. İşte bunlardan bazıları da yoğurt, limon, pul biber üçlüsüdür.

Yoğurt limon pul biber tarifi

Yoğurt, limon, pul biber yağ yakımı ile ünlü bir tariftir. Her akşam yatmadan önce saat 10 civarında bir kâsenin içerisine; yoğurdu, yarım limonun suyu ve 1 tatlı kaşığı pul biberi koyarak, güzelce karıştıralım. Bu karışımı yavaş yavaş yedikten sonra üzerine bir bardak ılık su içeriz. Bunun üzerine yatana kadar başka hiçbir şey yeyip, içmeyiz. Yoğurt limon pul biber üçlüsünü her gün yatmadan önce yiyerek fazla yağlarımızdan kurtulabiliriz. Ancak bu tarife 15 gün boyunca aralıksız devam etmek zorundayız. Birkaç gün yiyip, sonra da bırakırsak beklediğimiz sonucu alamayız. Aralıksız iki hafta boyunca bu tarifi uygulayarak; özellikle göbek ve kalça etrafındaki fazla yağlarınızdan kurtulduğunuzu görebilirsiniz. Çok faydalı bir tarif olan bu karışıma günlük hayatımızda da sürekli kullanarak uygulayabiliriz. Ancak midesinde problem yaşayanlar bu tarife pul biber eklemeyebilir. Eğer midenizde problem yoksa pul biberi koyup tüketmenin faydasını daha fazla görürsünüz. Pul biberin metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. Bu sebeple pul biber atmamız faydanıza olacaktır. Sağlığımıza dikkat etmek için ve form tutabilmek için, bu tarifi her gün uygulayalım.

Yoğurt Limon Pul Biber Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yoğurt Kaç Saatte Mayalanır?

Yoğurt Kaç Saatte Mayalanır?

Haber Bülteni

Meyveli Yoğurt Kaç Kalori?

Meyveli Yoğurt Kaç Kalori?

Tavuklu Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Tavuklu Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurdun Faydaları Nedir?

Yoğurdun Faydaları Nedir?